Le Rhone

Rhona - národní park Camargue

Chceš zažít adrenalinové rybářské dobrodružství spojené s lovem obřích sumců a pobytem v nádherné panenské divočině? Pokud ano, vydej se s námi za dobrodružstvím, na řeku Rhonu, do nádherné oblasti Parc Naturel régional de Camargue!
 
Tak totiž zní oficiální název národního parku Camargue. Jde o národní přírodní park v proslulé slunné oblasti Provence, který leží na jižním pobřeží francouzské části Středozemního moře, mezi departementy Bouches-du-Rhône a Gard. Jeho součástí je i řeka Rhona, která v oblasti Camargue vytváří širokou deltu o rozloze 12.000 km². Jde o mýty opředený kraj mokřadů, kanálů a ramen, které zde vytvořila právě řeka Rhona. Je to ostrov divočiny uprostřed civilizace, kde v neprostupné džungli rákosí a tamaryšků můžeš potkat na 400 druhů divokých zvířat, od elegantních bílých camargueských koní přes obrovské polodivoké camargueské býky až po štíhlé exotické plameňáky. Co může být lepšího, než lovit velké, divoké sumce a přitom být 20 km od moře, kam si mezi lovem určitě rádi zajedeme odpočinout. A právě tady, uprostřed této úchvatné nespoutané přírody, se s námi budeš celý týden pohybovat.

Co tě s námi v Camargue čeká?

Expedice Camargue – pro 2–4 rybáře

France Fishing Adventure nabízí zázemí campu na břehu řeky Rhony. Do této nádherné oblasti pořádáme týdenní expedice za obřími sumci, kapry a candáty z Camargue. Výpravy jsou určeny vždy pro 2 až 4 osoby a samozřejmostí je, že během vaší expedice je k dispozici i náš český rybářský průvodce, fotograf a kameraman v jedné osobě, který komunikuje francouzsky a Camargue velmi dobře zná.

Rybolov v Camargue

Ačkoli je toho v tomto úchvatném koutku Francie k vidění opravdu mnoho, tím hlavním tahákem jsou zdejší ryby. Loví se tu nejen obří sumci a trofejní kapři, ale i mnoho dalších druhů ryb (parmy, úhoři, candáti, cípalové).
Tak velcí a mohutní sumci, jací se loví tady na Rhoně, se vyskytují snad už jen na italské řece PO. Dokladem toho je i skutečnost, že se zde každým rokem podaří ulovit několik sumců s váhou přes 100 kg, ale i exempláře dosahující hmotnosti 130 kg. Noční rybolov je zde povolen a sumce je tu možno lovit i v noci na živou rybičku.

Pohyb a pobyt v Camargue

Protože se budeme pohybovat v národním parku, kde je kempování na březích zakázáno, využijeme zázemí kempu na břehu Rhony, ze kterého vyvezeme sumcové pruty a nastražíme na candáty. Poté se vydáme lovit z naší loďi, vybavené vším potřebným k úspěšnému aktivnímu lovu sumců (příďový motor s gps, sonar Lowrance elite 9 Ti atd.) Užijte si týdenní dovolenou v panenské divočině přírodní rezervace Camargue. A pokud byste snad zatoužili po moři, není nic jednoduššího, než stáhnout pruty a během půl hodiny být na pláži. Moře je vzdálené pouhých pár kilometrů.

Cena na osobu: 14 900,-

Cena obsahuje:
  • pronájem lodi, kompletně vybavené k aktivnímu rybolovu (příďový motor Motorguide xi5 pinpoint gps, sonar Lowrance elite 9TI atd..)
  • služby průvodce po dobu expedice
  • zaškolení, vysvětlení pravidel lovu, asistence při kontrolách rybářské stráže a policie, veškerý potřebný servis
Cena neobsahuje:
  • povolenku
  • nástražní ryby
  • benzín do lodi
  • dopravu, jídlo, pití, příp. ubytování
Facebook
TWITTER
Google+
http://www.francefishingadventure.cz/mala-rhona-narodni-park-camargue/">
LinkedIn
Pinterest
Sdílet emailem