Le Rhone

Rhone - národní park Camargue

Chceš zažít adrenalinové rybářské dobrodružství spojené s lovem sumců a pobytem v nádherné panenské divočině? Pokud ano, vydej se s námi za dobrodružstvím, na řeku Rhone, do nádherné oblasti Parc Naturel régional de Camargue!
 
Tak totiž zní oficiální název národního parku Camargue. Jde o národní přírodní park v proslulé slunné oblasti Provence, který leží na jižním pobřeží francouzské části Středozemního moře, mezi departementy Bouches-du-Rhône a Gard. Jeho součástí je i řeka Rhone, která v oblasti Camargue vytváří širokou deltu o rozloze 12.000 km². Jde o mýty opředený kraj mokřadů, kanálů a ramen, které zde vytvořila právě řeka Rhone. Je to ostrov divočiny uprostřed civilizace, kde v neprostupné džungli rákosí a tamaryšků můžeš potkat na 400 druhů divokých zvířat, od elegantních bílých camargueských koní přes obrovské polodivoké camargueské býky až po štíhlé exotické plameňáky. Nepřístupné, zarostlé břehy, žádné veřejné sjezdy pro lodě, pár chytacích míst na úseku několika desítek kilometrů, noční zóny a složitá legislativa dělá z tohoto magického místa velice těžkou, ale nádhernou rybářskou lokalitu. Co může být lepšího, než lovit velké, divoké sumce a přitom být na dosah moři, kam si mezi lovem určitě rádi zajedeme odpočinout. A právě tady, uprostřed této úchvatné, nespoutané přírody, se s námi budeš celý týden pohybovat.

Co tě s námi v Camargue čeká?

Expedice Camargue – pro 2–4 rybáře

France Fishing Adventure nabízí zázemí soukromého pozemku na břehu řeky Rhony. Do této nádherné oblasti pořádáme týdenní expedice za obřími sumci z Camargue. Výpravy jsou určeny vždy pro 2 až 4 osoby a samozřejmostí je, že během vaší expedice je k dispozici i náš český rybářský průvodce, fotograf a kameraman v jedné osobě, který komunikuje francouzsky a Camargue velmi dobře zná.

Rybolov v Camargue

Ačkoli je toho v tomto úchvatném koutku Francie k vidění opravdu mnoho, tím hlavním tahákem jsou zdejší ryby. Loví se tu nejen obří sumci a trofejní kapři, ale i mnoho dalších druhů ryb (parmy, úhoři, candáti..).
Tak velcí a mohutní sumci, jací se loví tady na Rhoně, se vyskytují snad už jen na italské řece PO. Dokladem toho je i skutečnost, že se zde každým rokem podaří ulovit několik sumců s váhou přes 100 kg, ale i exempláře dosahující hmotnosti 120 kg. Lov není vůbec jednoduchý, vzhledem k nepřístupnému terénu, nevyzpytatelným přírodním podmínkám a složité legislativě. Noční rybolov a lov na živou nástrahu je zde povolen pouze v určitých zónách. Výpravy nejsou vhodné pro začátečníky, těm doporučujeme využít lehčí vody, např. španělské Ebro.

Pohyb a pobyt v Camargue

V národním parku je bivakování zakázáno. Výjimku tvoří soukromé pozemky, na jednom z nichž si uděláme základní tábor. K úspěšnému lovu budeme využívat naší loď, osazenou novým 60hp motorem Evinrude E - tec, příďovým motorem Motorguide pinpoint XI 5 s gps a nejmodernějším sonarem, který je v současné době na trhu - Lowrance HDS live 16 se sondou Livesight (ultrazvukové zobrazení ryb). Užijte si týdenní dovolenou v panenské divočině přírodní rezervace Camargue. A pokud byste snad zatoužili po moři, není nic jednoduššího, než stáhnout pruty a zajet si odpočinout. Moře je vzdálené pouhých pár kilometrů.

Cena na osobu: 14 900,-

Cena obsahuje:
  • pronájem lodi kompletně vybavené k aktivnímu rybolovu (Evinrude E-tec 60Hp, příďový motor Motorguide xi5 pinpoint gps, sonar Lowrance HDS live 16 se sondou Livesight..)
  • služby průvodce po dobu expedice
  • zaškolení, vysvětlení pravidel lovu, asistence při kontrolách rybářské stráže a policie, veškerý potřebný servis
  • kompletní sumcové vybavení na lov ze břehu i z lodi od firmy ZECK
Cena neobsahuje:
  • povolenku
  • nástražní ryby
  • benzín do lodi
  • dopravu, jídlo, pití, příp. ubytování
Facebook
TWITTER
Google+
http://www.francefishingadventure.cz/mala-rhona-narodni-park-camargue/">
LinkedIn
Pinterest
Sdílet emailem