Rhone - národní park Camargue

Chceš zažít adrenalinové rybářské dobrodružství spojené s lovem velkých sumců a silných mořských ryb, jako je tuňák, žralok, mečoun, palometa. Láká tě pobyt v této divočině? Pokud ano, vydej se s námi za dobrodružstvím do oblasti Parc Naturel régional de Camargue!
Expedice Camargue
adrenalinové rybářské dobrodružství na Rhone
Tak totiž zní oficiální název národního parku Camargue. Jde o národní přírodní park v proslulé slunné oblasti Provence, který leží na jižním pobřeží francouzské části Středozemního moře, mezi departementy Bouches-du-Rhône a Gard. Jeho součástí je i řeka Rhone, která v oblasti Camargue vytváří širokou deltu o rozloze 12.000 km².

Jde o mýty opředený kraj mokřadů, kanálů a ramen, které zde vytvořila právě řeka Rhone. Je to ostrov divočiny uprostřed civilizace, kde v neprostupné džungli rákosí a tamaryšků můžeš potkat na 400 druhů divokých zvířat, od elegantních bílých camargueských koní přes obrovské polodivoké camargueské býky až po štíhlé exotické plameňáky. Nepřístupné, zarostlé břehy, žádné veřejné sjezdy pro lodě, pár chytacích míst na úseku několika desítek kilometrů, noční zóny a složitá legislativa dělá z tohoto magického místa velice těžkou, ale nádhernou rybářskou lokalitu.

Co může být lepšího, než lovit velké, divoké sumce a přitom být na dosah moři, kam si mezi lovem určitě rádi zajedeme odpočinout. A nebo zachytat! Právě tady, uprostřed této úchvatné, nespoutané přírody, se s námi budeš celý týden pohybovat.

Expedice Camargue – pro 2–4 rybáře

France Fishing Adventure nabízí zázemí soukromého pozemku na břehu řeky Rhone. Do této nádherné oblasti pořádáme týdenní expedice za obřími sumci z Camargue. Výpravy jsou určeny vždy pro 2 až 4 osoby a samozřejmostí je, že během vaší expedice je k dispozici i náš český rybářský průvodce, fotograf a kameraman v jedné osobě, který komunikuje francouzsky a Camargue velmi dobře zná.

Cena na osobu: 30.000,-

Rybolov v Camargue

Ačkoli je toho v tomto úchvatném koutku Francie k vidění opravdu mnoho, tím hlavním tahákem jsou zdejší ryby. Loví se tu nejen obří sumci a trofejní kapři, ale i mnoho dalších druhů ryb (parmy, úhoři, candáti, okouni, black bassy, lufary, cípaly, na moři pak mečouni, tuňáci, žraloci, palomety, měsíčníci, makrely..) Tak velcí a mohutní sumci, jací se loví tady na Rhone, se vyskytují snad už jen na italské řece PO. Dokladem toho je i skutečnost, že se zde každým rokem podaří ulovit několik sumců s váhou přes 100 kg, ale i exempláře dosahující hmotnosti 120 kg. Lov není vůbec jednoduchý, vzhledem k nepřístupnému terénu, nevyzpytatelným přírodním podmínkám a složité legislativě. Noční rybolov a lov na živou nástrahu je zde povolen pouze v určitých zónách. Výpravy nejsou vhodné pro začátečníky, těm doporučujeme využít lehčí vody, např. španělské Ebro.

Pohyb a pobyt v Camargue

V národním parku je bivakování zakázáno. Výjimku tvoří soukromé pozemky, na jednom z nichž si uděláme základní tábor. K úspěšnému lovu budeme využívat naší loď, osazenou novým 150 HP motorem Mercury, příďovým motorem Motorguide 105 lb pin point XI 5 s gps a nejmodernějším sonarem, který je v současné době na trhu - Lowrance HDS live 16 se sondou Livesight. Užijte si týdenní dovolenou v panenské divočině přírodní rezervace Camargue. A pokud byste snad zatoužili po moři, není nic jednoduššího, než si zajet zachytat, případně odpočinout. Moře je vzdálené pouhých pár kilometrů.

Cena obsahuje:

pronájem lodi kompletně vybavené k aktivnímu říčnímu i mořskému rybolovu (Rascala FM 21, Mercury 150HP, příďový motor Motorguide xi5 pinpoint gps 105 lb, sonar Lowrance HDS live 16 se sondou Livesight..)
služby průvodce po dobu expedice
zaškolení, vysvětlení pravidel lovu, asistence při kontrolách rybářské stráže a policie
kompletní sumcové vybavení na lov ze břehu i z lodi od firmy ZECK 
+ vybavení na moře
1-2 dny rybaření na moři (v závislosti na počasí)
bezpečné parkování vozu

Cena neobsahuje:

povolenku 32 eur
nástražní ryby
benzín do lodi
platba majiteli pozemku - na místě - 12 eur / os / noc
dopravu, jídlo, pití, ubytování

Termíny a platební podmínky:

Expedice Camargue provádíme od 1.3. do 31.10.
Při rezervaci se skládá oproti faktuře nevratná záloha ve výši 50 %, doplatek je třeba mít uhrazen nejpozději 30 dnů před termínem pobytu, v opačném případě rezervace zaniká.

Při rezervaci kratší, než 30 dnů před vaším pobytem, je rezervace platná po připsání celé částky na účet. 1088732015/3030 (Air bank) – platba převodem. IBAN: CZ30 3030 0000 0010 8873 2015, SWIFT: AIRACZPP. Změna termínu expedice je možná nejpozději 30 dnů před pobytem.

Mám zájem o expedici Camargue

Expedice Camarque

Videa z Rhone

Kontakt

Martin Mráz
U Koupaliště 5, Karlovy Vary, 36005
IČ: 73696285

Partneři

© 2019 France Fishing Adventure. All Rights Reserved. Designed by Design Green Cat
envelope-ocheckminus-circlephone linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram